Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

rover 400


Idź do treści

Regulacja hamulca ręcznego.

Artykuły

Krótki opis regulacji naciągnięcia linek hamulca ręcznego.

Czas: 30 minut

Koszt: poświęcony czas :)

Narzędzia:
1) Klucz nasadowy "10" z grzechotką i przedłużką,
2) Śrubokręt krzyżakowy,
3) Śrubokręt płaski lub nożyk.

W celu naciągnięcia hamulca ręcznego należy zdemontować całą konsolę środkową. Niektóre wersje ponoć mają możliwość naciągnięcia hamulca ręcznego poprzez wyjęcie tylnej popielniczki. Niestety u mnie jest osłona.
Śrubki znajdują się w następujących miejscach:
- dwa wkręty mamy z tyłu, tam gdzie podłokietnik, po jednej i drugiej stronie. Aby je odkręcić, najlepiej jest przesunąć fotele do przodu i odkręcić śrubki siedząc na tylnym siedzeniu.
- dwa wkręty znajdują się po bokach konsoli środkowej na wysokości pokręteł ciepło/zimno. Jeden od strony kierowcy drugi od strony pasażera.
- jeden wkręt ukryty jest za radiem. Trzeba zdemontować radio.
- jeden wkręt jest bodajże pod popielniczką. Należy wyjąć popielniczkę
- Następnie używając płaskiego śrubokręta lub nożyka wyjmujemy przyciski od świateł awaryjnych i od ogrzewania tylnej szyby (UWAGA przyciski maja takie specjalne nacięcia aby nie uszkodzić przycisku). Po wyjęciu przycisku i odłączeniu kostki zasilającej widzimy w otworach dwa wkręty.
- pod hamulcem ręcznym mamy zaślepkę. Również ma nacięcie do bezpiecznego zdjęcia. Po zdjęciu zaślepki widzimy dwie śruby "10". Używamy do odkręcenia nasadki z grzechotką i przedłużką.

Następnie chwytamy za wewnętrzną część mieszka od dźwigni zmiany biegów i delikatnie, i z wyczuciem ciągniemy w górę w celu wyjęcia go z całej konsoli. Zaciski znajdują się od przodu samochodu. Następnie ściągamy najpierw przednią część przeciskając przez otwór obudowy mieszek od dźwigni zmiany biegów. Trzeba włożyć w to trochę wyobraźni i finezji, bo trudno to opisać :)

Po zdemontowaniu konsoli środkowej docieramy do naciągacza hamulca ręcznego.

Aby naciągnąć hamulec ręczny musimy podkręcić śrubę znajdującą się pomiędzy linkami.

Podczas dokręcania co jakiś czas zaciągamy hamulec ręczny, aby nie przesadzić. Jeżeli uważamy, że jest już naciągnięty wystarczająco składamy wszystkie elementy w kolejności odwrotnej do demontażu.

Autor: Tacowski
Powodzenia :)

Rover 400 | Opis / Historia | Dane Techniczne | Galeria | Artykuły | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego